cyklinowanie, restytucja podłogi
Cyklinowanie Warszawa Napisz do nas kontakt z nami
Porady

W jaki sposób połaczyć podłogi po wyburzeniu ścian ?

Zmiana układu funkcjonalnego pomieszczeń wymaga bardzo często usunięcia dzielących jej ściany. Po wyburzeniu ściany należy rozwiązać problem podłóg w połączonych pomieszczeniach.


Pusty pas w podłodze powstały po wyburzeniu ściany można uzupełnić na różne osoby, zależnie od rodzaju posadzki po obu stronach i poziomów podłogi. Najczęściej przymocowuje się listwę połogową (jej wysokość i profil powinny być dostosowany do grubości posadzki i różnic poziomów). Inny sposób to wymiana całej posadzki lub przykrycie całej powierzchni nową podłogą. Ewentualna korekta poziomów wykonujemy przy użyciu zaprawy samorozlewanch lub z twardych płyt pilśniowych na przykład po panel.


 ►   
Pusty pas został zamaskowany szeroką listwą tworzącą próg
Najwięcej problemów stwarzają podłogi ułożone na różnych poziomach
- nie da się ich połączyć tak, by nie było śladu tego łączenia

Czy istnieje możliwość częściowej restytucji podłogi ?

W celu przywrócenia ładnego wyglądu pomieszczenia, często wystarczy miejscowe odświeżanie. Ten sposób restauracji parkietu jest znacznie tańszy i może przynieść zadawalający efekt. Jednak w wielu przypadkach tej metody restytucji nie można zastosować.

 
   ►      Miejscowe uszkodzenie lakieru spowodowane ruchem fotela na kółkach - można spróbować naprawić tylko zniszczony fragment podłogi.

Czy można wyplamić zabrudzenia z podłogi drewnianej ?

Każdemu może zdarzyć się przypadkiem zabrudzić podłogę. Powstałe plamy można usunąć, pod warunkiem użycia odpowiednich środków.

Zalecamy żeby asfal i bitumy najlepiej czyścić masłem, natomiast ołówek, tusz, atrament usunąć z użyciem siprytusu. Natomiast zabrudzenia powstałe od czekolady, tłuszczy, olei, pasty od butów oraz ślady od gumowej podeszwy czyści się najlepiej benzyną estrakcyjną.

   ►  Silne i czarne plamy to efekt długotrwałego zawilgocenia.           Tu konieczne jest głębokie zeszlifowanie powierzchni lub nawet wymiana zniszczonej podłogi. 

realizacja: e-solution 2007